ŠLAPIMO TAKŲ SISTEMA (PRIEŽASTYS, SIMPTOMAI, GYDYMAS)

Šaltuoju metu, vedžiodami savo augintinius lauke valandą ir daugiau ne visi pagalvojame ar be papildomos aprangos gyvūnas gali tiek išbūti su jumis. Labai dažnai neapsvarčius gyvūno galimybių gali pasireikšti įvairios ligos. Vienos iš dažnesnių problemų šaltuojų metų laiku yra šlapimo sistemos susirgimai. Labai dažnai gyvūno šeimininkai ir veterinarijos gydytojai būna suklaidinti. Gyvūnui peršalus lauke prasideda dažnesnis šlapinimasi, kartais net su krauju. Pradedant sisteminį gydymą dėl šlapimo takų uždegimo ne visuomet gydymas gali būti sėkmingas, nes viskas tiesiog galėjo būti sutapimas dėl įsisenėjusios bėdos, tai šlapimo takų akmenligės. O peršalimas gali tik paskatinti problemą, bet nebūti pagrindine priežastimi. Pagrindinė problema, kaip dažnai įvardijama viena iš atsiradimo priežasčių, yra šlapimo pūslės akmenys, kurie susidaro šlapimo pūslėje. Šlapimo pūslės akmenys gali susiformuoti kaip vienas telkinys arba gali būti sudaryti iš daugelio mažesnių dalelių. Gali formuotis smulkūs kristalai, kurie pasišalina kuomet gyvūnas šlapinasi.
Ar šlapimo pūslės akmenys gali sukelti problemų mano augintiniui? Taip, du dažniausi požymiai, kad pas jūsų gyvūną šlapimo pūslėje yra akmenys, tai kraujas šlapime ir apsunkintas šlapinimasis. Kraujas atsiranda dėl akmenų trinties į šlapimo pūslės sienelę. Šlapinimosi problemos atsiranda dėl šlapimo pūslės ir šlaplės dirginimo arba kuomet maži akmenys arba smėlis keliauja iš šlapimo pūslės, kai gyvūnas šlapinasi Tai skausminga, pavojinga gyvybei būklė.
Kas lemia šlapimo pūslės akmenų susidarymą?
Yra keli veiksniai kurie gali tai įtakoti. Vienas iš veiksnių, tai genetinis paveldimumas, kitas, kuris priklauso nuo jūsų tai augintinio mityba, jeigu ji yra netinkama susidaro netinkamas PH šlapimo pūslėje, dėl kurio formuojasi akmenys. Rinkdamiesi tinkama mitybą, kurią rekomenduoja veterinarijos gydytojas jūs išvengsite šlapimo takų akmenligės.
Kiek laiko užtrunka kol susiformuoja akmenys?
Tai priklauso nuo to, kiek yra kristalų, kokia stipri yra šlapimo pūslės infekcija ir koks yra šlapimo pH. Akmenys gali susidaryti netgi per kelias savaites. Tačiau dažniausiai problema išvysto per kelis metus.
Ar gali gyvūnai, turintys šlapimo pūslės akmenų būti gydomi?
Taip, yra naudojama keletas metodų priklausomai nuo akmenų tipo ir nuo jų sukeltos situacijos sunkumo. Greičiausias būdas išspręsti problemą yra pašalinti akmenis chirurginiu būdu. Kitas variantas yra ištirpinti akmenis taikant specialią dietą. Dietos tipas priklauso nuo akmenų tipo. Šis metodas padeda išvengti operacijos, bet negali būti naudojamas visų tipų akmenims. Trečiasis metodas yra šlapimo kateterio įvedimas į šlapimo pūslę. Tuomet vandens srovės pagalba akmenys iš jos yra išplaunami. Šis metodas yra sėkmingas tik tuomet, jeigu akmenys yra labai maži. Kuomet akmenys yra pašalinami tada veterinaras gali juos išanalizuoti (nustatyti jų tipą) ir pateikti rekomendacijas, dėl mitybos, kad akmenys nesusidarytų pakartotinai.
Kaip aš galiu apsaugoti savo augintinį nuo šlapimo pūslės akmenų susidarymo?
Prevencija visada yra geriau nei ligos gydymas. Jūsų augintinis visada turi turėti daug, švaraus ir lengvai prieinamo vandens. Lygiai taip pat svarbu yra sudaryti sąlygas augintiniui laiku šlapintis, negalima gyvūno versti ilgai kentėti. Dažni pasivaikščiojimai padeda gyvūnui laiku pasišlapinti ir tuo pačiu pašalinti iš šlapimo pūslės bakterijas bei kristalus. Visada yra labai svarbu įvertinti oro sąlygas ir tinkamus rūbus augintiniui. Veterinarijos gydytojas gali Jums rekomenduoti atlikti šlapimo tyrimą, norint įvertinti jūsų augintinio sveikatos būklę. Tai yra geriausias būdas aptikti problemą prieš jai pasireiškiant.